Atrakcje

Mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dzieci

Ścieżki rowerowe

Podziwiaj piękno Tatr

Tuż obok naszego Ośrodka Konferencyjno – Wypoczynkowego „Hyrny” przebiega ścieżka rowerowa, która prowadzi niemal przez całe Zakopane. Swój początek ma przy dworcu kolejowym. Rowerzyści rozpoczynając tam trasę przejeżdżają przez Rówień Krupową w kierunku Krupówek. Następnie ścieżka prowadzi pod skocznię narciarską Wielką Krokiew i dalej do Kuźnic skąd odjeżdża kolej linowa na Kasprowy Wierch.

W Kuźnicach oraz pod Wielką Krokwią swój początek ma wiele szlaków tatrzańskich. Część z nich udostępniona została rowerzystom jak Droga pod Reglami oraz szlak na Kalatówki.

Umożliwiając naszym Gościom aktywny wypoczynek przygotowaliśmy w obiekcie wypożyczalnię rowerów. Nowe górskie rowery męskie, damki oraz dziecięce czekają na naszych Gości każdego dnia.

Szlaki turystyczne

Różnorodność szlaków turystycznych

Pobyt w Zakopanem stanowi idealne możliwości do aktywnego wypoczynku. Po polskiej stronie Tatr turyści mają do dyspozycji niemal 300 kilometrów szlaków pieszych.

W niedalekiej odległości od Ośrodka Konferencyjno – Wypoczynkowego „Hyrny”Znajduje się Droga pod Reglami Kuźnice, gdzie swój początek ma wiele tatrzańskich szlaków.

Z Kuźnic wyjść można na Nosal lub na Halę Goąsienicową oraz Goryczkową. Można także wyjechać koleją gondolową na Kasprowy Wierch skąd prowadzą szlaki na Świnicę oraz w kierunku Czerwonych Wierchów.

Droga pod Reglami prowadzi niemal do wszystkich tatrzańskich dolin. Wybierając się spod skoczni wejść można do Doliny Białego, Strążyskiej, Za Bramką, Ku Dziurze, Małej Łąki, a także Kościeliskiej i Chochołowskiej.

Tatry

Perła południowej Polski

Tatrzański Park Narodowy, to unikalne miejsce na skalę całej Polski. Tatry jako jedyne góry są charakteru alpejskiego. Dzięki wytyczonym i dobrze oznakowanym szlakom pieszym każdego roku przyciągają miliony turystów spragnionych górskich wędrówek. Wędrować jest także po czym, bo tylko po polskiej stronie Tatr wytyczonych zostało niemal 300 km szlaków pieszych.

Poza dolinami oraz szczytami odwiedzanymi przez turystów są udostępnione także jaskinie. Większość z nich odwiedzana jest przez wyspecjalizowane osoby, są jednak i takie miejsca gdzie wejść może zwykły turysta. Jaskinia Mroźna, Smocza Jama, Jaskinia Mylna, Jaskinia Raptawicka oraz Ku Dziurze.

Muzea

Poznaj tatrzańskie muzea

Zakopane, to nie tylko Tatry oraz piękno przyrody, ale także bogactwo kultury. W samym Zakopanem znajdują się aż 9 muzeów, centrum edukacyjne oraz teatr.

Najwięcej, bo aż osiem budynków należy do Muzeum Tatrzańskiego. W gmachu głównym muzeum znajdują się wystawy etnograficzna, historyczna i przyrodnicza. Muzeum posiada także siedem filii, a są to:

Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje – przy Drodze do Rojów,

Galeria Sztuki na Kozińcu,

Muzeum Kornela Makuszyńskiego przy ul. Tetmajera,

Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba przy ul. Kościeliskiej,

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza przy ul. Zamoyskiego,

Galeria Władysława Hasiora przy ul. Jagiellońskiej.

Wspaniałe eksponaty znajdują się także w Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie.

Nowością jest Centrum Edukacji Tatrzańskiego Parku Narodowego przy ul. Tytusa Chałubińskiego. Znajdują się tu multimedialne atrakcje oraz dioramy, które wprowadzą zwiedzający we wspaniały świat tatrzańskiej przyrody.

Podążając kulturalną mapą Zakopanego nie można ominąć Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza znajdującego się na Chramcówkach.

Wody termalne

Czas na relaks w wodzie

Bogactwem Zakopanego i Podhala są głęboko ukryte pod ziemią gorące wody termalne. Dzięki odwiertom głębokim na kilka kilometrów z bogactw mineralnych tej wody mogą korzystać turyści wybierając się do term lub aquaparków znajdujących się w Zakopanem oraz okolicznych miejscowościach.

W samym Zakopanem skorzystać można z Aquaparku, w którym termalna woda wykorzystywana jest do podgrzewania wody basenowej. Latem otwierany jest odkryty basem na Polanie Szymoszkowej.

W niedalekiej odległości od Zakopanego znajdują się także inne obiekty:

Termy Szaflary – 14 km od Zakopanego

Termy Gorący Potok – 14 km od Zakopanego

Termy Bukovina – 17 km od Zakopanego

Chochołowskie Termy – 17 km od Zakopanego

Terma Bania – 24 km od Zakopanego

Skocznia narciarska

Zimą niemal całą Polska zasiada przed telewizorami, aby dopingować polskich skoczków narciarskich. Sport ten tak bardzo przypadł do serc polskim kicom, że będąc w Zakopanem koniecznie trzeba zwiedzić ten obiekt.

Po sezonie Wielka Krokiew jest udostępniona turystom do zwiedzania. Można wjechać wyciągiem na samą górę i zobaczyć miejsce, gdzie skoczkowie siadają na belce i rozpędzają się aby oddać skok. Osoby z lękiem przestrzeni lub wysokości mogą mieć problem aby podejść do krawędzi, jednak warto jest zobaczyć to wyjątkowe na skalę kraju miejsce.

Krupówki

Najsłynniejszy deptak w Polsce

Najsłynniejszy deptak w Polsce każdego roku przyciąga setki tysięcy turystów. Spacerując deptakiem znajdą oni tu liczne sklepy, restauracje, hotele, a także siedzibę Muzeum Tatrzańskiego, Polskich Kolei Linowych oraz najstarszą murowaną świątynię Zakopanego – kościół Świętej Rodziny.

Na Krupówkach zabraknąć nie może także specjalnych stoisk w kształcie drewnianych wozów, z których górale sprzedają oscypki

Park linowy

Zabawa dla dorosłych i dzieci

Dzieci i dorośli spragnieni aktywnego wypoczynku oraz mocnych wrażeń mogą się wybrać do parku linowego, których w Zakopanem jest wiele. Jeden z nich znajduje się kilkaset metrów od Ośrodka Konferencyjno – Wypoczynkowego „Hyrny” w Zakopanem przy ul. Piłsudskiego.

W parku znaleźć można kilka tras o różnym stopniu trudności oraz, a na nich różne przeszkody w tym zjazd tyrolką.